close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  تفریحات سالم

  بازدید : 98
  يکشنبه 28 آذر 1400 زمان : 17:47

  10 نکته طلايي گل بامبو از تکثير تا نگهداري 2019

  آبي که براي آبياري اين گياه مورد استفاده قرار مي دهيد بايستي بدون کلر و فلورايد باشد. براي تهيه آن ظرفي را از آب پر کنيد و به مدت 24 ساعت در گوشه اي قرار دهيد تا مواد مذکور از آن خارج شوند و دماي آب نيز با دماي اتاق يکسان گردد. از آب غير معدني هم، در صورتي که خارج از يخچال بوده و دماي اتاق را داشته باشد، مي توانيد استفاده کنيد. داراي برگ هايي به رنگ سبز ، ابلق ( سبز و زرد و يا سبزو سفيد ) ، در راس خود بوده که هرکدام بين ?? الي ?? سانتي متر طول و ? سانتي متر عرض دارند . در روش اول براي پيچ دادن گياه آن را در يک محيط تاريک تحت تابش يک نور مصنوعي مانند لامپ هالوژن قرار مي دهند و با حرکت نور، گياه به سمت آن حرکت مارپيچي انجام مي دهد و ساقه هاي آن فرم مارپيچي پيدا مي کند.

  در صورتي که قصد ارسال به ساير شهرستانها و کشورهايي که درليست ارسال نيستند را داريد، لطفاً پيش از ثبت سفارش حتما با پشتيباني تماس بگيريد. گياه بامبو هديه ي بسيار مناسبي براي دوستان و آشنايان است و موقع هديه دادن يک روبان قرمز به آن ببنديد تا براي هديه گيرنده خوش شانسي بياورد. اين گياه زيبا به نور مستقيم نياز نداردو در محيط منزل و يا محل کار به راحتي دوام مي آورد. اگر خواستيد آب گلدان را تعويض کنيد يک روز قبل آب را کنار بگذاريد تا املاح آن ته نشين شود ,چون گياه بامبو به کلر حساس است . بررسي شاخه و برگ ها، از جمله توصيه هايي براي خريد است. معمولا برگ هاي گل بامبو در تمام فصول سال سبز است با اين حال، ممکن است در فصل تابستان و پاييز، به دليل افزايش دما، برگ هاي گل بامبو کمي قهوه اي به نظر برسند.

  اما بامبو در فنگ شويي براي جايگاه خانواده و ثروت داراي اهميت بيشتري است. گياه بامبو در جهات مختلف محل زندگي يا کار، فضا را از انرژي يانگ آکنده مي سازد. گياه بامبو نياز نيست که مطلقاً فرد باشد و هر عددي نسبت به جايگاه آن متفاوت مي باشد که در زير به آن اشاره شده است. شما مي توانيد بر اساس فنگ شويي شخصي و عدد کوا از تعداد و جهات استفاده بامبو نيز کمک بگيريد. دماي هوايي که قرار است گياه بامبوي شما در آن نگهداري شود، بايد چيزي بين ?3 تا ?0 درجه سانتيگراد باشد.

  خاصيت دانه هاي ليکا اين است که به دليل پخته شدن در دماي بالا، عاري از هرگونه آفت و بيماري مي باشد و به علت متخلل بودن رطوبت را هم در خود نگه دارد. دانه برفي همراه هميشگي شما در نگهداري از گياهانتان است. اين گياه همانند گل سينادنيوم گرانتي ( فردوس ) ، دراسنا کامپکت ، شفلرا و به نور غير مستقيم و کاملا فيلتر شده براي رشد خود نياز خواهند داشت . اين گياهان حتي در محيط هاي سايه روشن و حتي سايه هم قابل نگهداري هستند .

  سم را خارج از آب استفاده کنيد و اشکالي ندارد که بامبو تا ?? ساعت هم بيرون آب بماند. منبع نور را فقط از يک جهت ثابت نگه ميدارند و هر روز گياه را در ظرفش ميچرخانند، چون گياه خاصيت نورجذبي دارند و به طرف نور چرخش ميکنند اين کار موجب پديدار شدن حالت مارپيچي ميشوند. 6 ساقه بامبو رفاه و شرايط مطلوب را به ارمغان مي آورد.

  در فروش گل مصنوعي هنگامي که قصد خريد درخت و درختچه مصنوعي از فروشگاه ملي را داريد معمولا زير 12 عدد فروش جزئي محسوب مي گردد . سوختگي نوک برهاي بامبو يکي از بيماري هاي بامبو است و عمدتا به دليل قرار گرفتن در معرض نور زياد و مستقيم و برخورد اشعه آفتاب با حرارت بالا (بيشتر در تابستان) اتفاق مي افتد. ساقه ي خراب، ساير ساقه ها را نيز خراب مي کند.با يک چاقوي تيز قسمت هاي خراب را ببريد و آن شاخه را براي ريشه دهي مجدد درون آب قرار دهيد.بهتر است درون آب چند قطره قارچ کش نيز بريزيد. چند ماهي فايتر ، گلدفيش يا زبرا ، دردرون گلدانِ گياه بامبو، قرار دهيد. نگهداري بامبو لوتوس نياز به فراهم کردن شرايطي دارد که بايستي بدان بي توجه نباشيد و به همين خاطر ما در اين مقاله سعي داريم تا به بيان شرايط مناسب براي نگهداري اين گياه بپردازيم. رشد گياه بامبو شما وابسته به نوري است كه دريافت ميکند.

  ساقه پژمرده گل بامبو معمولا برگ هاي جديد توليد نمي کند، اما در صورتي که ريشه گياه زنده بماند، گل بامبو مجددا شروع به ايجاد برگ و شاخه مي کند. براي خريد گل بامبو در تهران، مراکزي را انتخاب کنيد که آن را به طور انحصاري به فروش مي رسانند و قيمت گل بامبو در آن بهتر و مناسب تر است. فروشگاه هاي گل و گياه بسياري براي خريد در تهران وجود دارد. بامبو خوش شانس بر خلاف نام آن به خانواده بامبوها تعلق ندارد و نمي توان آن را با خوش شانسي مرتبط دانست اگرچه اين به تجربه و حس دروني افراد به اين گياه بستگي دارد. همچنين برگ هاي کوچک و غير متراکم دارد که به دليل ظاهر نه چندان برجسته نمي توان آن ها را عامل جذابيت گياه در نظر گرفت. ساقه هاي آن شبيه به درخت است و ميتواند در زيستگاه طبيعي خود، مناطق گرمسيري، تا ? و نيم متر رشد کند.

  ميتوانيد يک ماهي فايتر زيبا را درون گلدان شيشه اي در مجاورت اين گياه قرار دهيد و از اين دو موجود زنده در خانه نگهداري کنيد. کود دهي؛ گياه بامبو براي رشد و تقويت به کودهاي محلول در آب نياز دارد. وجود گل هاي آپارتماني در خانه به يکي از ضرورت هاي زندگي تبديل شده است. گياهان، سرسبزي و نشاط را به خانه هديه ميدهند و هوا را تصفيه ميکنند. بامبو ، يکي از مقاوم ترين گل هاي خانگي است که به پاکسازي هوا کمک ميکند و به مراقبت زيادي احتياج ندارد.

  در اين قسمت دقت کنيد برش به وسيله ي يک تيغ يا قيچي تيز مخصوص گل انجام شود، در غير اين صورت ممکن است آوند هاي پايين ساقه دچار آسيب ديدگي گردد و در نتيجه گياه از بين برود. همچنين در آسيا اين درخت زيبا نماد ثروت و خوش شانسي را ميدهد. به همين خاطر بسياري از انسان ها به عنوان هديه از اين درخت استفاده ميکنند. در اين مقاله ميخواهيم به معرفي نماد گل بامبو بپردازيم. نگهداريد و رطوبت لازم را براي آن فراهم کنيد پس از مدت ? تا ? ماه شاهد قد کشيدن عجيب اين گياه پيچ خورده خواهيد بود. بهتر آن از تقويتکنندههاي مايعي استفاده ميشود که به آب آنها اضافه ميکنند، گلفروشيها آن را با نام «غذاي بامبو» مينامند.

  خوردگيهاي لزج مانند روي ساقه و سفيدکها و سياهکهاي روي برگها علايم قارچها هستند. بامبو يا ني خيزران يکي از گياهان زيبايي است که نگهداري و پرورش آن کار چندان سختي نيست و ميتواند يک گياه آپارتماني خوب براي کساني باشد که به تازگي اقدام به نگهداري از گل و گياه کرده اند. اين گياه در باغچه به سرعت تکثير ميشود اما با کاشت بامبو در گلدان از اين وضعيت پيشگيري کرد. اين آموزش شامل مهمترين نکات پرورش بامبو در گلدان است، پس ميتوانيد با يادگيري آن فضايي دلپذير در محيط منزل براي خود فراهم کنيد. در فنگ شويي بامبو سمبل خوش شانسي شناخته ميشود و به لاکي بامبو معروف است .بامبو يک گياه تو خالي است که انرژي مثبتي که در درون آن قرار دارد را به دنياي بيرون منتقل ميکند و باعث آرامش و تمرکز در محيط ميشود.

  اگر قصد خريد بامبو را داريد ميتوالنيد به سايت خانم گل مراجعه نماييد و با کيفيت ترين بامبوها را درب منزل تحويل بگيرد. بامبو گياهي است که هم از طريق ريشه و هم از طريق برگ تغذيه ميکند. با پاشيدن آب روي آن در واقع شما به دو روش مواد غذايي را به گياه تزريق کردهايد. البته اگر ميخواهيد گياه شما رشد بهتري داشته باشد، ميتوانيد از قطرههاي تقويتي يا اسپري تغذيه استفاده کنيد. بهتر است براي بستر ريشه دهي قلمه، از انواع پودرها و هورمونهاي ريشه زايي مخصوص استفاده کرد که قلمه سريع تر ريشه دار شود، البته قلمه را ميتوانيد در ماسه يا آب هم ريشه دار کنيد که ريشه دار شدن کمي طولاني تر ميشود. پس از ريشه دار شدن حدود يک ماه و نيم تا دو ماه بعد جوانهها و برگها شروع به رشد خواهند کرد.

  وقتي يک گونه ي بامبو به پايان عمر خود رسيد، پس از گل دادن و توليد دانه مي ميرد و طي يک دوره ي چند ساله ناپديد مي شود. يکي از تئوري هاي موجود در اينباره اين است که توليد دانه به مقادير زيادي انرژي نياز داشته و استرس زيادي به بامبو وارد مي کند به طوري که منجر به مرگ او مي شود. تئوري ديگر اين است که گياه مادر مي ميرد تا جا براي دانه هاي خود باز کند.

  لازم به ذکر است بامبوهايي که در خاک پروش داده ميشوند از بروز هر گونه قارچ ريشه اي در امان ميباشند . گياه بامبو را تنها بايد در خاکهايي که قابليت نگهداري آب را در زمان طولاني دارند نگهداري کرد. همانطور که رنگ هاي پر انرژي و شاد تاثير مثبت بر روند رشد گياه بامبو دارند، رنگ هاي تيره و مرده تاثيرات منفي بر روي اين گياه گذاشته و در طولاني مدت موجب شده که رشد گياه کاهش پيدا کند و برگ هاي آن پژمرده شوند. پيچ فنري يکي از زيباترين و جذاب ترين پيچ ها در گل بامبو است.

  در اين حالت گياه نمي ميرد اما بدنش نرم و انعطاف پذير مي شود. اين زماني است که بامبوها را به قالب مي بندند و به آنها آب مي دهند. و در بازسازي مجدد آوندها گياه سفت و محکم مي شود و فرم قالب را به خود مي گيرد. اگر در بين شاخ هاي بامبو يکي از آنها تغيير رنگ داده است آن را از ساير شاخه هاي بامبو جدا کنيد و روي برگ هاي آن را با يک اسپره آبي که چند ساعت مانده است و کلر آن از بين رفته است اسپري کنيد. اگر هم ساقه هاي بامبو دچار آفت شده است آن را با آب ولرم مايل به سرد و صابون با استفاده از يک مسواک سر نرم شستشو دهيد و اجازه دهيد که صابون چند ساعتي روي ساقه بماند و بعد آن را دوباره بشوييد و در آب تميز قرار دهيد.

  طرز نگهداري گل بامبو در خاک به گونه اي است که خاک گياه نبايد خشک شود. درست است که براي آن خاکي تهيه کرده ايد که آب را درون خود نگه دارد، اما بايد بدانيد چگونگي آبياري آن نيز مهم است. به طور کلي هفته اي سه يا چهار مرتبه بايد به بامبو آب بدهيد. اما بايد به طور مداوم خاک گياه را چک کنيد و به محض از دست دادن رطوبتش، به آن آب بدهيد. براي تهيه قلمه بامبو، از قسمت پايين ساقه و بالاي ريشه، حداقل سه بند از گياه را در نظر بگيريد و از وسط بند چهارم به بعد، ساقه را ببريد.

  بامبو گياهي است که مقاومت دمايي خوبي دارد يعني در صورت کاهش يا افزايش چند درجه اي دما نيز آسيب نميبيند. اما محدوده دمايي که معمولا اين گياهان براي رشد بهتر خود ترجيح مي دهند بين 18 درجه يعني مينيمم دما در شب و 22 درجه يعني ماکزيمم دما در طول روز مي باشد. اما در صورت تغيير دما درحد چند درجه نگران نباشيد زيرا گياه آسيب نخواهد ديد. هرچي بندهاي بيشتري توي آب قرار بگيره از محل بين بندها ريشه ميزنه و ظاهر بامبوي شما خراب ميشه .

  بهتر است گياه را از آب خارج کنيد و قسمت پوسيده شده را برش دهيد و مجدد درون آب قرار دهيد و با محلول هاي مخصوص ضدعفوني و قارچ کشي کنيد. براي تقويت اين گياه بهتر است از کودهاي محلول در آب و مواد مغذي مخصوص بامبو استفاده کنيد و حتما دستور مقدار مصرفي رعايت شود. در زمان هايي که گياه در حال گسترش و توليد ساقه هاي جديد مي باشد بهتر است اين عمل صورت گيرد. حتي اگر بيش از حد کوددهي صورت گيرد باعث تغيير رنگ گياه مي شود پس ميزان مصرفي بايد کنترل شود. اين گياه به دليل مقاومت و سرسختي جز پرطرفدارترين گياهان مي باشد.

  عوامل گوناگوني در انتخاب و خريد گل بامبو طبيعي تاثيرگذارند. بنابراين بايد توجه کنيد که گل بامبو مناسب با شرايط خود را انتخاب کنيد. نور زياد مي تواند باعث سفيد و خشک شدن برگ ها يا برخي قسمت هاي گياه شود. اگر کل برگ رنگ پريده شده احتمالا به دليل عدم تامين نور کافي يا قرار گرفتن در معرض هواي سرد مي باشد.

  اگر نور زياد و يا گرماي زياد به بامبو برسد گياه از داخل پوسيده مي شود. اگر گياه را قلمه زديد محل برش را با لاک يا رنگ بپوشانيد. در گياهان آبي اين مسئله معمولا در اثر تجمع فلورايد و کلر در گياه ايجاد مي شود و براي جلوگيري از آن بايد به نکات مربوط به نوع آب مورد استفاده توجه کنيد. اگر اين گياه را داخل خاک با ترکيب کمپوست معمولي کاشته ايد هر سال دو بار (يک بار بهار و يک بار تابستان) به آن کود معمولي بدهيد. مجله دلتا يک مجله سبک زندگي مي باشد و روزانه مطالب جديدي در موضوعات سلامتي، آشپزي، دکوراسيون، گردشگري، مد و زيبايي، نکات حقوقي و دانستني ها در آن منتشر ميگردد.

  ساقههاي بالغ را نميتوان به شکل پيچ تربيت کرد زيرا بافت آنان محکم شده است و در طي فرم دهي ترک خواهد خورد. گياه را داخل گلداني بگذاريد که ديوارههاي آن بتوانند در طي روند رشد، ساقهگياه را به شکل راست و ايستاده نگهدارند. ظرف بايد محتوي آب بدون کلر باشد و گلدان حاوي ساقه بامبو را در مکاني با نور کافي قرار دهيد. براي جلوگيري از قارچي شدن گياهان بامبو در هنگام تعويض آب مي توان از انواع مواد ضدعفوني کننده ( وايتکس ) براي شست و شوي ظرف استفاده نمود . عوض نکردن به موقع آب گياه ، قرار دادن گياه در معرض نور و يا باد شديد و مستقيم ، کوددهي بيش از حد و استفاده از آب داراي کلر باعث بيماري قارچي در اين گياه مي شود .

  به طور کلي تمامي رنگ هاي محيط ما تاثير فراواني بر ما انسان ها و همين طور گياهان دارند. گياه بامبو از آن دسته گياهانيست که نسبت به رنگ واکنش نشان داده و تحت تاثير رنگ هاي محيط اطرافش قرار مي گيرد. بامبو نسبت به رنگ هاي شاد و پر انرژي همچون رنگ هاي قرمز، صورتي، زرد، نارنجي و... بامبو با قرار گرفتن در محيط هايي با رنگ هاي شاد جوانه زني بيشتري خواهد داشت و دوام آن طولاني تر خواهد بود.

  اين عارضه حاکي از آن است که گياه قارچ گرفته است ، محل آلودگي را با چاقو بتراشيد و براي مدتي داخل محلول قارچ کش قرار دهيد يا اگر آلودگي عمقي باشد از بالاي محل پوسيدگي ببريد و دوباره داخل آب بگذاريد . رطوبت متوسط محيط و آب بخار شده از گلدان براي گياه کافي است . با قطره ي مخصوص هر ماه يک بار گياه بامبو را با آن تغذيه کنيد . با توجه به منطقه ي بومي اين گياه دماي بين 18 تا 23 درجه بهترين رنج دمايي مي باشد هيچ وقت اين گياه را جلوي کولر و پنکه يا نزديک بخاري قرار ندهيد . بامبو به نور فيلتر شده آفتاب نياز دارد مانند سايه انداز درخت ها ، به طور کل همه پنجره هايي که نور غير مستقيم آفتاب را دارند براي بر آورده کردن نياز نوري بامبو مناسب هستند .

  https://independent.academia.edu/DignaHowe20?from_navbar=true

  http://ufotech.com.vn/members/nelliestein4.895053/

  http://www.edu.fudanedu.uk/user/nelliestein4/

  https://lib02.uwec.edu/ClarkWiki/index.php?title=User:NellieStein4

  http://www.geati.ifc-camboriu.edu.br/wiki/index.php/Usu%C3%A1rio:NellieStein4

  http://fudanedu.uk/user/nelliestein4/

  https://my.carthage.edu/ICS/Academics/EXS/EXS_3070__UG16/RC_2017_UNDG-EXS_3070__UG16_-01/Announcements.jnz?portlet=Announcements&screen=View+Post&screenType=next&&Id=0bfd5a4f-d85f-4f48-97ce-976926804c85

  https://cardique.gov.co/foro/profile/nelliestein4/

  8 نکته کليدي در خريد و نگهداري بامبو در خانه
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : -1

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
  آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 172
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • بازدید امروز : 16
 • بازدید کننده امروز : 17
 • باردید دیروز : 1
 • بازدید کننده دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 604
 • بازدید ماه : 834
 • بازدید سال : 1825
 • بازدید کلی : 49977
 • کدهای اختصاصی